První přípravné utkání

Něco končí a něco začíná

23.6. jsme se vypravily do Hradce Králové na náš první letošní přípravný zápas. Ten se odehrál v rámci akce Den s americkým fotbalem. Ten začínal pro změnu posledním ligovým utkáním místních Dragons s Pražskými Mustangs. V rámci akce byl připraven i doprovodný program vč. vystoupení Cheeky cheerky nebo kapely Glad for today. Hradeckým Drakům po právu náleží velké díky za přípravu a společnou propagaci akce.

Do začátku zápasu jsme nastoupily ještě se zalepenýma očima po zimním spánku. Hned při druhé akci útoku, po nepovedeném snapu a následné ztrátě míče, se Sirens dostaly k míči a otevřely skóre na 0:6.

Při dalším drivu jsme se dostaly kvůli dalšímu fumblu do nevýhodné pozice, a při nepovedeném puntu se Sirény se dostaly 15 yardů od naší endzone. Nervozita pravděpodobně panovala na obou stranách, jelikož Sirény následně po vlastním fumblu míč odevzdaly zpátky našemu útoku. Ten se nám ovšem nepodařilo posunout, následoval tedy opět punt.

Sirény naopak využily držení míče a navýšily své vedení na 0:12. Po našem dalším neproměněném drivu si přidaly další touchdown, a s potvrzením za 2 body uzavřely scóre 1. čtvrtiny 0:20.

Druhá čtvrtina už nám šla o poznání lépe. Runy se zrychlovaly a quaterback se začínal sehrávat s receivery. První body na sebe nenechají dlouho čekat, QB Jitka Šnejdarová s přesnou přihrávkou vyslala do touchdownu WR Terezu Hanusovou, která tak připsala první body na naší stranu. Po dalších dvou touchdownech Sirén končil poločas za stavu 7:33.

První touchdown nás probudil a po přestávce jsme nastoupily v nové kůži. Hned z druhé akce jsme zvedaly skóre, tentokrát zásluhou RB Chilli Ta Thuy, která svým neuvěřitelným, 73 yardů dlouhým během ukázala, že se nehodláme vzdát. Po neuznaném touchdownu Sirén, kdy se dostal ke slovu opět náš útok, se přihlásila o slovo opět Chilli Ta Thuy a svým 64 yardovým runem nám připsala další body. Potvrzení si vzala na starosti Tereza Jedličková, která je naší novou posilou. I když to byl její první zápas, oba touchdowny potvrdila bez mrknutí oka.

Že při nás v druhé půli zápasu stojí štěstí chtěla potvrdit i Jitka Šnejdarová, která mimochodem na postu quaterbacka měla svou premiéru. O tom, že je na svém místě, nás přesvědčila v okamžiku, kdy si ponechala míč v ruce a běžela s ním celých 80 yardů až do Sirénské endzone. Tím snížila rozdíl bodů na 27:33. Do konce zápasu Sirény daly ještě dva touchdowny, zápas končil za stavu 27:48.

I když se nám zápas nepodařilo vyhrát, odjížděly jsme s dobrým pocitem. Na zápas jsme vyjížděly v nezvykle nízkém počtu, přesto skončil nad naše očekávání. Velké díky patří novým tvářím v týmu, na kterých ani nebylo znát, že hrají poprvé.

Aby toho fotbalu nebylo málo, tento víkend jsme se účastnily Prvního otevřeného kempu ženské tackle reprezentace, kde jsme se na jednom hřišti setkaly s hráčkami z celé republiky. Zapojily jsme se tak do společného formování národního týmu žen. Mezi trenéry nechyběly hvězdy národního týmu mužů, jako například Martin Šindler, Matt Viňall nebo Karel Augusta.

Tento týden se již začínáme připravovat na druhé přátelské utkání, tentokrát proti rakouským Hammers Schwaz. Na ten vyrážíme 7.7. do sousedního Rakouska.