Ohlédnutí za offseason

Zimní spánek? Ani omylem!

Harpyje nepatří mezi tvory holdující zimnímu spánku. I když jsme na čas odložily svou zbroj, v žádném případě jsme nepřestaly trénovat. Před bojem na hřišti je ještě potřeba nabrat nějaký ten sval. K tomu jsme si vyhradily první tři měsíce tohoto roku. Nástrojem nám byl ALL IN Training Complex, neboli sportovní centrum využívané předními sportovními týmy amerického fotbalu a ragby. Hlavním cílem bylo  zlepšit fyzickou kondici, nabrat svalovou hmotu a v neposlední řadě utužit už tak skvěle fungující kolektiv. To nám místní centrum poskytlo v komplexním balíčku. A za to jim od nás náleží jedno velké díky.

 

Kdo oslnil?

Největším nepřítelem nám byla rýmička, útočící během chladnějších dnů, ale ani ta nás neodradila od zimních příprav. Statečně jsme odolaly všem nástrahám, a to se také projevilo i při výsledných combine testech. Ten byl rozdělen do čtyř částí; skok do dálky, skok do výšky, bench press a silové dřepy. S váhami nejvíce zářila Barbora ‚Bobo‘ Kopfsteinová, která na bench pressu utáhla 60 kg, a do dřepů se pustila s neuvěřitelnými 105 kg na zádech !!! Největší zlepšení ve skoku do dálky zaznamenala Miroslava ‚Chita‘ Čermáková, která se posunula od prvního měření na začátku offseason o parádních 27 centimetrů !!!

A kdo se přidal?

Během offseason se k nám připojilo i pár nových tváří. Pevně doufáme, že se s námi vrhnou i do příprav na hřišti. Nově příchozí komentují přípravu takto:

Kristýna Slaninová: „Můj první trenink se konal v ‚All-inu‘ a moje jediné očekávání bylo přežít trenink. Prostředí se mi líbilo a při dalších trenincích jsem na sobě cítila posun k lepšímu. Sice pomalu, ale jistě. Z myšlenky přežít trenink jsem se dostala k tomu, že se na každý trenink těším. Nejvíce mě potěšilo vřelé přijetí ostatních spoluhráček.“

Alena Kobíková: „S Americkým fotbalem jsem se seznámila až nyní v pozdním věku prostřednictvím Barborky. Díky tomu jsem poznala partu skvělých holek. Moje první setkání proběhlo v ‚All-inu‘, kde nás trénovali prima kluci. Ačkoli byl trénink pro mě fyzicky náročný, měla jsem po celou dobu příjemný pocit, panovala tam totiž přátelská atmosféra. Takže díky díky Barborce za uvedení mezi úžasné lidičky a díky holkám, že mě ‚jako babu‘ přijaly.“

A co bude dál?

Přípravu máme úspěšně za sebou, můžeme se tedy naplno vrhnout na trénování na hřišti. Od fyzické přípravy samozřejmě neupouštíme, na řadu však přicházejí poziční tréninky. Budeme se snažit mezi sebe co nejlépe začlenit nové hráčky a společně s nimi se co nejlépe přichystat na blížící se přípravný zápas.

#respectallfearnone