Média

Napsali o nás

Pražské Harpie boří stereotypy v americkém fotbale

V Česku boří stereotypy v dříve čistě mužském sportovním odvětví Harpie Praha, první ženský tým amerického fotbalu v zemi.

více »

Češka navštívila Utkání hvězd NFL

Osm let se věnovala kopané, pak jí ovšem okouzlila hra se šišatým míčem. Americký fotbal. Útočnice nejstaršího českého dívčího týmu Prague Harpies Veronika Vepřková měla možnost na konci ledna odcestovat do Spojených států amerických, aby se na Floridě zúčastnila kempu Women’s World Football Games.

více »

Dívčí oddíl amerického fotbalu Prague Harpies sehrál první zápas

Uplynulý víkend patřil v německém Crailsheimu americkému fotbalu. A ne jen tak ledajakému. Dívčí oddíl Prague Harpies tam totiž sehrál svůj historicky první zápas. Do cesty se mu postavil ostřílený Crailsheim Hurricanes.

více »

Harpyje z Hostivaře mají ránu jako chlapi

„Ringo! Ringo! Modrá pět! Ready, vpřed!“ Holky na hřišti se dávají do pohybu. Prásk! Náraz. Pád na zem. A znova. Tohle je americký fotbal v ženském podání poblíž pražské Hostivaře. Deník Metro vyrazil na reportáž mezi Harpyje, které hledají posily do svého týmu.

více »

Dívčí válka: Harpyje porazily Kočky

Pražské týmy dívčího amerického fotbalu se o posledním zářijovém víkendu poprvé utkaly o pomyslný trůn královen Prahy. Zkušenější Prague Harpies porazily debutující Prague Black Cats 66:57. Jak už skóre napovídá, během dvouhodinové bitvy vynikly zejména útoky obou týmů.

více »

Darovat krev s Českým rozhlasem vyrazily i hráčky amerického fotbalu

Darovat krev s Českým rozhlasem vyrazily i hráčky amerického fotbalu. Jmenují se Pražské harpyje, což jsou podle antické mytologie napůl ženy a napůl ptáci, a je jim od 18 do 40 let. Na trénink po odběrech nešly, jinak je ale jejich trenér nešetří. Krev se rozhodly darovat právě kvůli jeho nemoci.

více »

Seznamte se s Prague Harpies! Možná hledají právě vás

Americký fotbal v České republice má svou určitou tradici, má rovněž dlouhodobou mužskou ligu. Avšak na ženský fotbal se dlouhá léta zapomínalo, zkrátka nebyla žádná dívčí družstva, která by ho u nás provozovala.

více »

Víš, že v Praze existuje ženskej tým americkýho fotbalu? Teď už jo.

Kdo kdy řekl, že existuje něco jako „něžný holčičí“ sporty? Prague Harpies jsou prvním ženským týmem amerického fotbalu u nás. A je jim jedno, když jim někdo předhazuje, že by měly raději stát u plotny. Za skoro šest let existence zažily vzlety i pády, jako asi každej, kdo byl někdy v něčem první.

více »