První ligový zápas na domácí půdě

Pražské derby

A je to tu. Událost, na kterou se těšíme celý rok. Nejvyšší liga ženského amerického fotbalu v ČR začíná. První zápas je za námi, odehrály jsme ho na domácí půdě v pražských Butovicích. Soupeřem nám nebyl nikdo jiný než náš odvěký rival,  pražské Black Cats. Ty ve svém prvním zápase v Brně podlehly Amazonkám 7:32.

Tento rok se měnila některá pravidla ženské soutěže. Na hřišti je nás o jednu více, hrajeme tzv. devítkový fotbal, a hřiště se nám nepatrně zvětšilo. Sestava týmů v první lize zůstává stejná. V druhé lize se utkají Příbram Bobcats, Ostrava Diamonds a Ústí nad Labem Blades.

První čtvrtina slibovala vyrovnaný zápas. Útok ukrajoval yard po yardu, obrana odolávala kočičím útokům. Přesto si Black Cats připsaly první body zápasu.

V druhé čtvrtině se PBC podařilo pokořit okraj hřiště hned dvakrát. Ale přišla i naše chvíle. Za hranici goal line doběhla nedostižná Tereza Hanusová po zachycení přihrávky od naší neomylné Kateřiny Heřmanové, o potvrzení se postarala Tereza Jedličková. Poločas končil za stavu 7:21.

Druhá část byla na body o něco bohatší, a to na obou stranách. Tereza Hanusová si svými dalšími dvěma touchdowny doběhla pro svůj první hattrick. Scóre tak dorovnala do stavu 19:40.

V poslední čtvrtině zápasu se nám podařilo ještě jednou scórovat. Bodový odstup snížila Kateřina Nekorancová po přihrávce naší navrátivší Dagi Hergetové. Zápas skončil s výsledkem 25:47.

Všem děkujeme za podporu a těšíme se na dalších zápasech.